فروش راحت با Dynamics 365

فروش با Dynamics 365

فروشندگان یک سازمان نوک پیکان فعالیت‌های یک شرکتند. با افزایش دانش و مهارت آن‌ها و در اختیار قرار دادن ابزار مناسب و کارا به کمک Dynamics 365 براحتی فروش سازمان را افزایش دهید.

Dynamics 365 چگونه به فروشندگان سازمان شما کمک می‌کند؟

یکپارچگی اطلاعات

در روش‌های سنتی برقرار‌ی ارتباط، تمامی اطلاعت رد و بدل شده بین شما و مشتری چه این مکالمات حضوری باشد (که امکان فراموشی آن هست) یا کتبی باشد (مثلا از طریق نامه که در زونکن‌ها نگهداری شود ) و یا از طریق دستگاه باشد، همگی بصورت جداگانه و پراکنده ذخیره می شوند.

حتی در مواردی مثل استفاده از موبایل، تلفن و پیامک ممکن است این مکالمات اساسا ثبت و ضبط نگردد. با استفاده از نرم افزار Dynamics 365 تمامی این اطلاعات در نرم افزار ذخیره می‌شود. در زیر به سه مورد از مزایای یکپارچه شدن اطلاعات پرداخته‌ایم.

دید جامع

با ثبت تمامی اطلاعات مشتری مانند بودجه، نوع فعالیت، راه‌های ارتباطی مطلوب مشتری و… در یکجا فروشنده دید جامعی نسبت به مشتری خود پیدا کرده و درک بهتری نسبت به نیازهای آن پیدا می‌کنید.

با داشتن دید جامع شما پیشنهادهای متناسب و شخصی سازی شده‌تری به مشتری می‌دهید.

مدیریت پیش فاکتورها

در روش های سنتی مراحل رفت و برگشتی یک پیشنهاد که در کانال های مختلفی رخ داده یک جا متمرکز نبودند و امکان بررسی همه جانبه موجود نبود.

با استفاده از نرم افزار Dynamics 365 می‌توانید با داشتن سوابق پیش فاکتورهای صادره و پاسخ مشتری به آن‌ها مدیریت بهتری روی پیش فاکتورها داشته باشید.

دید آینده نگرانه

هنگامی‌ که شما تمامی اطلاعات مشتری را در یک محل در اختیار دارید، می‌توانید نیازهای آتی یک مشتری را حدس بزنید.

با تنظیم کردن زمان خاصی برای تماس فروشنده با مشتری در موعد پیش بینی شده شانس فروش دوباره را بیشتر کنید.

سرعت و سهولت بیشتر در انجام کارها

اتومات کردن وظایف روتین

بسیاری از زمان کاری فروشنده ها در طول روز صرف انجام امور روتینی مثل گزارش گیری، ایجاد فرم ها و …. می‌شود.

با کمک Dynamics 365 این زمان‌ها ذخیره شده و صرف تمرکز روی ارتباط گیری و فروش بیشتر می‌شود.

سهولت ارسال محتوی

چنانچه شما ابزار مناسبی برای مدیریت محتوی فروش نداشته باشید، محتوی را باید بصورت جداگانه در هر یک از کانال‌های ارتباطی ارسال کنید ،

یکی از ویژگی‌های محیط نرم افزار Dynamics 365 سهولت ارسال و دریافت اطلاعات است. شما می توانید در هر لحظه، مکان و یا هر دستگاهی پیش فاکتور یا کاتالوگ محصول خود را با یک کلیکی به مشتری ارایه دهید.


Dynamics 365 چگونه به مدیران سازمان شما کمک می‌کند؟

می‌توان گفت مهمترین دغدغه یک مدیر در دوره مدیریتش چگونگی افزایش فروش محصول یا خدمت سازمانش است. نرم افزار Dynamics 365 این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا تمامی مراحل فرآیند فروش را بعنوان یک مدیر یا کاربر زیر نظر داشته باشید و آن را مدیریت کنید.

تحلیل رقبا

تحلیل و زیر نظر داشتن رقبا در زمان فروش یا حتی پس از فروش یک محصول یا خدمت، همواره می بایست مد نظر یک مدیر قرار داشته باشد، زیرا عدم توجه به این قضیه سهم شما را از بازار کاهش می‌دهد.

با کمک Dynamics 365 شما می‌توانید با بررسی سوابق ثبت شده مشتریان بالقوه ای است که به مشتری بالفعل یا خریدار تبدیل نشدند، دریابید که عرصه رقابت را به چه کسی یا چه شرکتی باختید. با علم به این موضوع شما در تعاملات بعدی با این مشتریان یا مشتریان مشابه، پیشنهاد بهتری ارائه می‌دهید

همچنین با دانستن مهمترین رقیب های خود و مقایسه توانمندی های خود با آن‌ها سطح توانمدی خود را ارتقا می‌دهید.

کنترل و نظارت بیشتر روی کارمندان

نظارت بر روند اجرای درست امور و مشاهده فعالیت های فردی و گروهی کارمندان در یک سازمان امکان مهمی برای یک مدیر است.

در Dynamics 365 شما می‌توانید فعالیت‌ها و عملکرد هر فرد یا گروهی را در داشبورد خود را زیر نظر داشته باشید.

با Dynamics 365 شما می‌توانید برای هر فرد یا هربخشی در سازمان سطح دسترسی ارسال یا دریافت اطلاعات در نظر بگیرید. با اینکار شما امکان از دست دادن یک فرصت تجاری را بابت کمبود مهارت فروشنده کمتر می‌کنید.

همچنین این توانایی از درز اطلاعات شرکت به بیرون جلوگیری می‌کند.

به هیچ فردی وابسته نباشید

یکی از بزرگترین مشکلات سازمان‌ها در زمینۀ مدیریت منابع انسانی اینست که با رفتن یک کارمند یا مدیر یک بخش، اطلاعات و ارتباطاتی که آن فرد داشته یا اموری که در حال انجام آن بوده از دست می‌رود.

با استفاده از ویژگی یکپارچگی و تجمیع اطلاعات در Dynamics 365 تمامی اطلاعات و سوابق کار یک فرد روی سامانۀ شرکت شما موجود است و با رفتن هیچ فردی سازمان شما زمینگیر نمی‌شود.

گزارش گیری راحت و به موقع

روند تهیه گزارش بصورت دستی بسیار زمانبر است. گاهی از دست دادن این زمان منجر به اتخاذ تصمیم اشتباه برای یک مدیر می‌شود.

یکی دیگر از مزیت‌های Dynamics 365 استفاده از داشبورد پیشرفته برای گزارش گیری است. شما بعنوان یک مدیر در Dynamics 365 می‌توانید بدون نیاز به شخص دیگری، براحتی گزارش تهیه و حتی می‌توانید نحوه گزارش‌دهی نرم افزار را در داشبورد خود طراحی کنید.

Dynamics 365 چگونه به مشتریان سازمان شما کمک می‌کند؟

با توجه به اینکه فروش یک تعامل دو طرفه‌است، تنها رضایتمندی سازمان فروشنده از یک پلتفرم، ملاک برتری آن نیست بلکه نیازهای مشتری نیز در حین ارتباط با فروشنده و حتی بعد از آن باید در نظر گرفته شود.

سهولت ارتباط‌گیری

با کمک نرم افزار Dynamics 365 دست مشتری باز است تا برای برقراری تماس از هر کانال ارتباطی (تلفن، پیامک، ایمیل، وب سایت، چت آنلاین و شبکه ‌های مجازی ) که دلخواهش باشد با شما ارتباط برقرار کند.

این امر موجب می‌شود مشتری احساس کند شما اشراف کاملی به موضوع دارید و حس اطمینان به سازمان شما در ذهن مشتری بیشتر می‌شود.

رسیدگی سریعتر به مشکلات مشتری

زمانی که مشتری با شما ارتباط برقرار می‌کند، با امکاناتی که نرم افزار در اختیار شما قرار می‌دهد، اپراتور همزمان تمامی اطلاعات و سوابق مشتری را مشاهده می‌کند.

این امر موجب افزایش سرعت پاسخگویی و رضایت مشتری می‌شود.

نمونه پروژه‌های شرکت &Bit در زمینه فروش

سفارشی سازی بخش فروش

با توجه به نیازهایی که روزنامۀ دنیای اقتصاد در بخش فروش خود داشت، با بهره گیری از تکنولوژی‌های Javascript و Net . و ارائه خدمات در قالب کدنویسی توانستیم برنامه‌ای مختص به سازمان کارفرما ایجاد کنیم.

چرا &Bit

نرم افزار Dynamics 365 نرم افزار جامع و پیشرو مایکروسافت، انتخاب اول بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا بعنوان اتوماسیون فرآیندهای تجاری است.

هدف ما در شرکت &Bit توانمد کردن مشتری با افزایش دانش او نسبت به نرم افزار است. در این راه از ابتدای خرید تا زمانیکه مشتری بدون نیاز به کمک خاصی بتواند کلیه امور خود را براحتی انجام دهد، در کنار شما خواهیم بود.


ابزارهای منحصربفرد &BIT

ایمیل مارکتینگ شرکت &Bit

ایمیل مارکتینگ


چت آنلاین شرکت &Bit

چت آنلاین

ربات تلگرام شرکت &Bit

ربات تلگرام

پورتال شرکت &Bit

پورتال