گروه رسانه ای دنیای اقتصاد

 

تحول دیجیتالی در فروش

طی 15 سال دنیای اقتصاد به رسانه ای بزرگ تبدیل شده بود که غیر از چاپ دو روزنامه و یک هفته نامه، مجموعه متنوعی از ویژه نامه ها را نیز به چاپ می رساند، برگزارکننده بسیاری از همایشهای بزرگ کشور بود و البته همه اینها به غیر از وبسایت ها و شبکه های اجتماعی بود که مدیریت می کرد. ولی شاید به خاطر همین رشد سریع ، دنیای اقتصاد فرصت نکرده بود تا فرآیندها و روال های کاری خود را باز نگری کند.

در یک سیستم فروش یکپارچه بر بستر Dynamics 365، کاربران از هر نقطه با لپ تاپ یا موبایل خود به نرم افزار متصل می شوند و فقط می فروشند، کنترل تمام قواعد و پیچیدگیها برعهده نرم افزار است.

واحدهای سازمانی که برای هر محصول بوجود آمده بودند، در کنار هم مانند مجمع الجزایری از هم مستقل فعالیت می کردند که برای پیش برد امور قواعدی کاملا متفاوت و بعضا متناقض داشتند و این خود روابط بین واحدی و درون سازمانی را بسیار پیچیدی و ناکارآمد کرده بود.گروه رسانه ای دنیای اقتصاد حالا پس از 15 سال نیاز داشت که فرآیندها و قواعد کاری خود را بازنگری کند. یک شتاب ذاتی در حوزه رسانه های خبری وجود دارد که دنیای اقتصاد با روشهای سنتی دیگر نمی توانست بدان پاسخ دهد.  در چنین شرایطی یکپارچگی سیستم فروش می تواند گره گشا باشد. گردش کارها را نرم افزار مدیریت می کند و کارها را آنجا که باید، بین واحدها به گردش می اندازد.اما طراحی سامانه ای که به صورت یک ریخت و یکپارچه برای فروش محصولات ذاتا متفاوتی مثل روزنامه، هفته نامه، ویژه نامه، همایش، وب سایت و … کارایی داشته باشد، چالش ساده ای نیست، ولی دنیای اقتصاد مصمم بود تا از این چالش عبور کند، پس با چند ماه کار مداوم این آرزو محقق شد . حالا با کمک Dynamics 365 دنیای اقتصاد به سامانه فروش یکپارچه ای مجهز است که فروشنده های مجاز از هر کجا می توانند به نرم افزار دسترسی داشته باشند، مدیران می توانند جزئیات کار را پیگیری کنند و مشتریان می توانند از کانالهای مختلف مانند تلفن، فکس، ایمیل، پیامک با سامانه در ارتباط باشند. حالا دیگر دنیای اقتصاد نگران بزرگتر شدن سازمان و پیچیدگیهای آن نیست. دنیای اقتصاد به سامانه فروش یکپارچه ای مجهز است که فروشنده های مجاز از هر کجا می توانند به نرم افزار دسترسی داشته باشند، مدیران می توانند جزئیات کار را پیگیری کنند و مشتریان می توانند از کانالهای مختلف مانند تلفن، فکس، ایمیل، پیامک با سامانه در ارتباط باشند. حالا دیگر دنیای اقتصاد نگران بزرگتر شدن سازمان و پیچیدگیهای آن نیست.

پیچیدگی قیمت گذاری

بازاریاب یا فروشنده ای که دیگر مجبور نیست وقت خود را صرف محاسبه تخفیف یا تعامل و هماهنگی با سایر اجراء و واحد ها بکند، می تواند وقت بیشتری را صرف مسئولیت اصلی خود یعنی افزودن مشتریان جدید یا فروش مجدد به مشتریان قبلی بکند.

تعرفه های قیمت گذاری محصولات مختلف در دنیای اقتصاد هر یک منطق متفاوتی دارند که این با توجه به سرشت متفاوت محصولات، طبیعی است . این روشهای قیمت گذاری متفاوت در کنار تعرفه های پیچیده تخفیف برای هر محصول یکی دیگر از چالشهای دنیای اقتصاد برای سالهای متمادی بود. تا پیش از فروشنده برای آنکه قیمت و تخفیف یک پیشنهاد را به درستی محاسبه کند می بایست به مستندات و بخشنامه ها یا حتی به افراد مجرب تر مراجعه می کرد و این روش اصلا کارایی نداشت . اما هم اکنون با استفاده از Dynamics 365 ، تمام اینها با چند کلیک به سرعت انجام می پذیرد .

مسابقه ی بازاریابی

در مورد بازاریابی دنیای اقتصاد با چالش متفاوتی روبرو بود. رقابت سختی بین بازاریابها برای جذب مشتریان وجود دارد که می طلبد برای هرچه پرشور تر شدن این رقابت فرصتهای برابر در اختیار افراد قرار داده شود. سرمایه یک بازاریاب ارتباطات اوست، پس بازاریابها نیاز داشتند از محرمانه بودن اطلاعات خود در سیستم مطمئن باشند، همچنین آنها نیاز داشتند اطمینان داشته باشند از اینکه دیگری دانسته یا نادانسته با مشتریانشان تماس نمی گیرد و فرصتی که برای آنها بوده را از آن خود نمی کند. حالا در دنیای اقتصاد، بازاریابها برای فروش به Dynamics 365 مراجعه می کنند می توانند ماکت دیجیتالی روزنامه یا هفته نامه را ببینند و برای فروختن آنچه مشتریشان بدان نیاز دارد اقدام کنند. در حالی که می دانند این فرصت تا مدتی منحصر به خودشان است ومحرمانگی اطلاعاتشان نیر حفظ می شود. همچنین در هر لحظه می توانند با استفاده از نمودارهای مختلف حجم فروش یا پورسانتهای خود را در بازه های زمانی مختلف با گذشته مقایسه کنند.

سنجش و پایش

دنیای اقتصاد حالا به این خواست خود رسیده است که بتواند از مزیتهای هوش تجاری یا BI بهره مند گردد. حالا مدیران آموزش دیده اند تا چگونه با استفاده از امکانات Dynamics 365 برای خود داشبوردها و نمودارهای مورد نیازشان را طراحی کنند و به این وسیله عملکرد واحد خود را بسنجند، با گذشته یا با واحدهای دیگر مقایسه کنند و در صورت نیاز تصمیم های حساب شده بگیرند.  امکاناتی منحصر به مدیران نیست لذا تک تک افراد می توانند از آن بهره برده و عملکرد خود را در جایگاهی که هستند بهبود دهند.

نوآوری مستدام

با بومی شدن دانش توسعه Dynamics 365 در دنیای اقتصاد چه در توسعه های آتی چه در پشتیبانی نیاز سازمان توسط کارشناسان خودش برطرف می شود و نیاز کمتری به کمک پیمانکار پیدا می شود

در مسیر تحول دیجیتالی سازمان، یک نیاز اصلی دنیای اقتصاد این بود که نسبت به برآورده کردن نیازهای خود با Dynamics 365 توانمند باشد. سازمان های پویا مانند هر موجود زنده دیگری طی زمان تغییر می کنند و نیازهای جدیدی پیدا می کنند . دنیای اقتصاد برای ایجاد تمایز با رقبا و نیاز دارد که همواره نوآوری کند و برای حل مشکلات جدید راهکارهای خلاقانه پیش بگیرد. به همین منظور کارشناسان این سازمان آموخته اند که چگونه خودشان قابلیتهای جدیدی را برای رفع نیازهای جدید به نرم افزار اضافه کنند .

[relatedposts title=”محصولات مرتبط” idlist=”144,141,143″]