8 ویژگی برتر نرم افزار CRM ابری

CRM ابری

نرم افزار CRM سالهاست که وجود دارد، اما هم اکنون با وجود CRM ابری ، نقش بسیار پررنگ‌ و مهم‌تری در کسب و کارهای کوچک و بزرگ ایفا می‌کند. پیش از این ، CRM راه حل گران قیمتی محسوب می‌شد ، اما اکنون با وجود CRM ابری، هر شرکتی می تواند از این پلتفرم استفاده کند.

بیشتر بدانید: CRM چیست؟

CRM ابری چیست؟

نرم افزار CRM ابری همان نرم افزار CRM است که در سرویس ابری میزبانی می شود. بنابرین شما می‌توانید به راحتی و از طریق اینترنت به تمامی اطلاعات ذخیره شده در CRM خود دسترسی داشته باشید. با وجود یکسان بودن قابلیتها نرم افزار در نسخه نصبی و ابری، نرم افزار CRM ابری مزایای بسیاری نسبت به نسخه نصبی دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

8 ویژگی برتر نرم افزار CRM ابری نسبت به نسخه نصبی

بطور خلاصه نرم افزار CRM ابری در تمامی وجوه بهتر از نسخۀ نصبی است. در ادامه هفت مزیت برتر CRM ابری به نسبت نسخه نصبی آن را برایتان ذکر خواهیم کرد:

1- وابسته نبودن به مکانی خاص

با استفاده از نسخه ابری CRM برخلاف نسخه نصبی می‌توانید از هرجایی خارج از محیط کار به داده‌های CRM خود دسترسی داشته باشید. این قابلیت، دست شما را در انجام دورکاری باز می‌گذارد.

این قابلیت بالاخص برای بازاریاب‌های و مدیران، که بیشتر زمان کاریشان را در خارج از محیط کاری می‌گذرانند بسیار مفید است. تصور کنید که در یک جلسه با مشتری، مشتری درخواست یک پیش فاکتور یا ارائه گزارشی را داشته باشد، به کمک CRM ابری به سرعت می‌توانید درخواست مشتری را پاسخ دهید.

2- بی‌نیازی از متخصصین نرم افزاری و سخت افزاری

نرم افزار CRM ابری

با داشتن CRM ابری دیگر احتیاجی به یک تیم IT برای نصب و نگهداری نرم افزار یا به دیتا سِروری که داده‌های شما را میزبانی کند، نخواهید داشت.

تمامی اطلاعات شما در ابر ذخیره می‌شود که به راحتی و با امنیت بالا در دسترس شماست.

3- هزینه‌های کمتر

کاهش هزینه‌ها با CRM ابری

به دلیل بی‌نیازی شما از تیم IT و بهای کمتر ذخیره اطلاعات در سرویس ابری نسبت به روش‌های معمول، هزینه‌های ذخیره اطلاعات شما به مراتب نسبت به نسخه نصبی کاهش پیدا می‌کند.

4- تطبیق پذیری با نیازهای کسب و کار شما

ویژگی‌های نسخه ابری CRM

در نرم افزار CRM ابری شما با نصب یک بخش یا افزونه به CRM خود این امکان را به کاربران خود می‌دهید تا همگی از این بخش یا افزونه استفاده کنند و مانند CRM نصبی لازم نیست هزینه‌ای به ازای هرکاربر خود پرداخت کنید.

در مورد خرید لایسنس نرم‌افزار، بعضی از شرکت ها قابلیت خرید به ازای هر نفر یا امکان تعویض پلن در صورت کاهش کاربران را ارائه می‌دهند.

5- امنیت بالا

اطلاعات شما در نسخه ابری در سرورهای ابری ذخیره می‌شود، شاید تصور کنید دوری شما از اطلاعات شرکت (نسبت به داشتن سرور در محل کار) این اطلاعات را آسیب پذیر کند، اما اینطور نیست.

در CRM ابری از اطلاعات شما مرتب Back Up گرفته می‌شود در نتیجه چنانچه اطلاعات شما به هر دلیلی از بین برود، قابلیت بازگردانی آن وجود دارد.

در نسخه نصبی برای حفظ امنیت لازم است که شما از  تجهیزات سخت افزاری و تیم نرم افزاری برای ایمن کردن اطلاعات استفاده کنید، اما در نسخه ابری کلیۀ این عوامل توسط شرکت ارائه دهنده CRM ابری ایجاد و کنترل می‌گردد.

همچنین شرکت‌های ارائه دهنده نسخه ابری جهت تضمین به مشتری معمولا قراردادهای محرمانگی اطلاعات را با مشتری امضا می‌کنند.

6- قابل اتکا بودن

قابل اتکا بودن CRM ابری

قابل اتکا بودن یکی از وجوه مهم  CRM ابری است. اگر در محل کار برای سرور شما مشکلی پیش بیاید، استفاده از نسخه نصبی CRM امکان پذیر نیست. اما در نسخه ابری نرم‌افزار CRM کاربران تنها لازم است به اینترنت متصل باشند.

با وجود سرورهای پشتیبان، چنانچه در هر یک از سرورهای ارائه دهنده سرویس ابری مشکلی پیش بیاید، خیال مشتری راحت است که بی‌وقفه به اطلاعات خود دسترسی دارد.

از نکات دیگری که در این زمینه می‌توان به آن اشاره کرد service uptime guarantees یا تضمین زمان بالا بودن سِرور است که در قرارداد SLA شما با شرکت ارائه دهنده لحاظ می‌شود تا خیال مشتری از بابت کیفیت خدمات دهی راحت باشد.

7- متصل کردن نرم‌افزارها

Third-party Integration در CRM ابری

یکپارچه یا متصل کردن دو نرم افزار جدا از هم، یکی دیگر از مزایای CRM ابری است که باعث صرفه جویی در وقت و ساده کردن کارهای روزمره می شود.

پلتفرم CRM قادر به اتصال به رسانه های اجتماعی، سیستم های تلفنی، ایمیل و حتی سایر برنامه های تجاری مانند Slack یا Trello است.

در روش ابری CRM شما به راحتی و از طریق API یا SDK به راحتی می‌توانید به دیگر نرم افزارها متصل شوید و دیگر نیازی به از صفر نوشتن یک نرم افزار نیست.

8- وابسته نبودن به یک دستگاه

وقتی شما از CRM ابری استفاده می‌کنید دیگر محدودیتی ندارید که با چه دستگاهی به CRM وصل شوید و به راحتی می‌توانید از هر جایی و از هردستگاهی (PC، موبایل، لب تاپ، تبلت و …) به اطلاعات خود و به تیم خود دسترسی داشته باشید.

مقایسه نرم افزار نصبی (On-premise) و نرم افزار ابری CRM

مقایسه کامل نسخه نصبی و ابری CRM

مزایای نسخه ابری CRM شرکت &Bit

امنیت بالا

امنیت بالای نسخه CRM کلود

امکانات سخت افزاری و نرم افزاری در زمینۀ امنیت:

در نسخۀ ابری CRM شرکت &Bit از تجهیزات سخت افزاری و یک تیم امنیت نرم اقزاری حرفه‌ای برای محافظت در برابر حملات سایبری استفاده شده.همچنین برای تبادل امن اطلاعات می‌توانید از پروتکل SSL استفاده کنید.

علاوه بر این‌ها این امکان برای شما مهیاست تا از اطلاعات خود بک آپ بگیرید و در صورت از بین رفتن اطلاعات آن‌ها را بازگردانی کنید.

جلوگیری از درز اطلاعات:

ما در شرکت &Bit جهت جلوگیری از درز داده‌ها علاوه بر بکارگیری سخت افزارها و نرم افزارهای امنیتی، با مشتریان خود قرارداد NDA (حفظ محرمانگی اسرار) امضا میکنیم که شرکت را در برابر هرگونه نشت اطلاعاتی که ناشی از قصور شرکت است، پاسخگو خواهد کرد.

استفاده آسان در ایران

یکی از مهمترین مشکلات استفاده از نسخۀ ابری CRM شرکت مایکروسافت در ایران تحریم بودن کشور ماست. تحریم بودن کاربران ایرانی موجب می‌شود تا ما نتوانیم از نسخۀ قانونی CRM شرکت مایکروسافت استفاده کنیم.

جهت حل این مشکل ما در شرکت &Bit توانسته‌ایم نسخه ابری مایکروسافت را بر روی سِرورهای داخلی به مشتریان خود ارائه دهیم. این مزیت علاوه بر ممکن شدن استفاده از این نرم افزار بر بستر ابر موجب می‌شود تا در صورت بسته شدن سِرورهای خارجی به علت تحریم، قطعی اینترنت و … شما همچنان به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید.

هزینۀ مناسب

مقرون به صرفه بودن CRM کلود

چنانچه شما به هر طریقی بتوانید از چنگال تحریم‌ها فرار کنید، باز هم یکی از مهمترین معضلات شما در هنگام استفاده از نسخۀ ابری CRM شرکت مایکروسافت، هزینه‌ی بالای استفاده از این نرم‌افزار است، هزینه استفاده ماهیانه به ازای هر کاربر از 140 دلار شروع می‌شود که برای کاربر ایرانی بسیار هزینۀ گزافیست.

با استفاده از نرم افزار ابری CRM شرکت &Bit علاوه بر صرفه‌جویی هزینه خرید سِرور و … یا هزینه به مراتب کمتری نسبت به مایکروسافت می‌توانید CRM ابری مناسبی تهیه کنید.

ما در شرکت &Bit می‌توانیم بنابر نیاز مشتری سِرور اختصاصی یا اشتراکی را به مشتریان خود ارائه دهیم.

فارسی بودن محیط و تاریخ شمسی

یکی از مهمترین مزایای استفاده از CRM ابری شرکت &Bit بهره بردن از محیط کاملا فارسی سازی شدۀ نرم افزار CRM است. با استفاده از این نسخه شما قادرید فارسی را به عنوان زبان پایه انتخاب و همچنین از تقویم و تاریخ شمسی استفاده کنید.

بیشتر بدانید: فارسی ساز داینامیک 365

اتصال آسان به سایر نرم افزارها (Third-party integrations)

همانطور که قبلا گفتیم در CRM ابری به راحتی می‌توانید به سایر نرم افزارها متصل شوید، در اینجا چند نمونه از امکانات CRM کلود شرکت &Bit در حوزه‌های مختلف را شرح می‌دهیم.

شبکه‌های اجتماعی:

با ربات تلگرام شرکت &Bit تلگرام خود را به نرم افزار CRM متصل کرده و می‌توانید از تمامی امکانات این شبکه اجتماعی بر بستر CRM استفاده کنید. در مقاله زیر به‌طور مفصل این محصول را معرفی نموده‌ایم.

بیشتر بدانید: ربات تلگرام

ایمیل مارکتینگ:

با استفاده از این اتصال شما می‌توانید مخاطبان موجود در CRM خود را هدف بازاریابی ایمیلی قرار داده و از امکانات بسیار زیاد این نرم افزار در بازخوردگیری ایمیل ارسال شده بهره‌مند شوید.در مقاله زیر به‌طور مفصل این محصول را معرفی نموده‌ایم.

بیشتر بدانید: ایمیل مارکتینگ

سامانه چت آنلاین ( Live Chat):

می‌تواند Live Chat وب سایت شما را به Dynamics 365 متصل کرده و تمامی اطلاعات و سوابق مشتری را بدون نیاز به مراجعه به Dynamics 365 در همان پنجره چت به شما نمایش دهد.

بیشتر بدانید: Live Chat

مقایسه هر سه حالت نصبی و ابری و ابری شرکت &Bit

همین الان با کلیک روی دکمه زیر، کار با سرویس ابری CRM شرکت بیت اند را شروع کنید


چرا &Bit

نرم افزار Dynamics 365 نرم افزار جامع و پیشرو مایکروسافت، انتخاب اول بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا بعنوان اتوماسیون فرآیندهای تجاری است.

هدف ما در شرکت &Bit توانمد کردن مشتری با افزایش دانش او نسبت به نرم افزار است. در این راه از ابتدای خرید تا زمانیکه مشتری بدون نیاز به کمک خاصی بتواند کلیه امور خود را براحتی انجام دهد، در کنار شما خواهیم بود.


ابزارهای منحصربفرد &BIT

ایمیل مارکتینگ شرکت &Bit

ایمیل مارکتینگ


چت آنلاین شرکت &Bit

چت آنلاین

ربات تلگرام شرکت &Bit

ربات تلگرام

پورتال شرکت &Bit

پورتال