بازاریابی با Dynamics 365

نرم افزار بازاریابی یکی از ابزارهایی است که به بهبود فروش و بازاریابی و در نتیجه توسعه  کسب و کار کمک می‌کند.  در صورتی که نرم افزارهای بازاریابی به نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)، متصل شوند امکان یکپارچگی، اتوماسیون و جمع آوری اطلاعات هر مشتری، به منظور تعامل بهتر و پیگیری فراهم خواهد شد. به عنوان مثال می‌توان کمپین‌های قوی‌تری را برنامه‌ریزی کرد و افراد بیشتری را به برند خود ترغیب نمود. مایکروسافت داینامیک ۳۶۵ یکی از نرم افزارهای بازاریابی است  و ما در این مقاله بررسی می‌کنیم که بازاریابی با Dynamics 365 چگونه در فرآیند فروش و بازاریابی موثر است.

مزیت نرم افزارهای بازاریابی

این دسته از نرم افزارها از طریق وبسایت، ایمیل، شبکه‌های اجتماعی و همچنین اتوماسیون  فرآیندهای فروش،  به بهبود کسب و کار کمک می‌کنند. بازاریابی با Dynamics 365 نیز به به عنوان یکی از نرم افزارهای بازاریابی مزایای زیر را به همراه دارد:

تولید و شناسایی سرنخ  بیشتر برای فروش

افزایش سرعت تبدیل سر نخ به مشتری وفادار

تعامل پویا با مشتریان از طریق کمپین­های پویا و شخصی سازی شده

دریافت اطلاعات و پیگیری یک به یک مشتریان از زمان شناسایی تا خرید

بررسی بازده بازاریابی نسبت به سرمایه صرف شده (ROI)

بازاریابی با Dynamics 365 در قیف بازاریابی

اکثر افراد با شنیدن اصطلاح بازاریابی سریع به یاد تبلیغات می‌افتند اما واقعیت این است که بازاریابی یک فرآیند چند جانبه می‌باشد. این فرآیند می‌تواند درشکل یک چرخه یا قیف فروش توصیف شود. در بازاریابی با Dynamics 365 نیز  با فرآیند قیف بازایابی یا فروش سر و کار داریم. قیف فروش در واقع مدلی است که روند شناسایی سرنخ  تا تبدیل آن به مشتری واقعی را به تصویر می‌کشد. سرنخ ها همان افرادی هستند که  به خدمات یا محصولات رغبت و تمایل دارند. ما در تبلیغات ابتدا محصول را به سرنخ یا همان افراد راغب معرفی می‌کنیم و سپس می‌بایست در یک فرآیند هدفمند این افراد را به خریداران واقعی تبدیل کنیم. به ویژه در فروش‌ B2B این پروسه از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که جلب اعتماد و ایجاد منطقه امن در این موارد حرف اول را می‌زند.

چگونه با Dynamics 365 قیف بازاریابی را بسازیم

علی رغم اینکه نمی‌توان یک طرح جامع برای همه‌ی تجارت‌ها ارائه داد و هر کسب و کاری متناسب با فعالیت و استراتژی خود قیف بازاریابی می‌سازد. اما به صورت کلی برای ساخت قیف فروش در بازاریابی با Dynamics 365 نیاز است مراحل زیر انجام شود.

آگاه سازی (Awareness)

ایجاد علاقه مندی در مشتریان بالقوه (Interest)

تصمیم گیری (Decision)

اقدام به خرید (Action)

بازاریابی با Dynamics 365 در قیف بازاریابی
بازاریابی با Dynamics 365 در قیف فروش

 به عبارت دیگر ما نیاز داریم تا سرنخ‌ها یا همان افراد راغب را مدیریت کنیم تا به فروش محصول یا خدمات برسیم. خوب است به این موضوع اشاره کنیم که در ساخت قیف فروش  با استفاده از  نرم افزار بازاریابی از جمله  بازاریابی با Dynamics 365 ، انتهای پایانی قیف می‌تواند برای شرکت‌های متفاوت یکسان نباشد.

به بیان ساده‌تر ممکن است یک تیم پایان کار را تبدیل مشتری به عضو باشگاه مشتریان خود در نظر بگیرد و تیم دیگر فقط به فروش اکتفا کند. بنابراین نقطه‌ی پایانی قیف به استراتژی سازمان‌ها بستگی دارد. البته در اینجا اهمیت دارد تا نرم افزار بازاریابی انتخابی امکانات خوبی برای مدیریت در اختیار شما بگذارد.

 

مدیریت سر نخ

همانطور که اشاره شد سرنخ‌های تجاری اشخاص یا شرکت‌هایی هستند که در تلاش هستیم در فرآیند بازاریابی آنها را به خدمات خود جذب کنیم. این افراد می‌توانند مشتری‌های قبلی ما یا اشخاص جدیدی باشند.  در هر مرحله از قیف فروش استفاده از نرم افزار بازاریابی و فروش نقش مهمی دارد:

 

جذب مشتری در بازاریابی با Dynamics 365

 

1.در ابتدای قیف فروش که باید در جهت افزایش آگاهی  و جلب توجه افراد عمل شود، از ابزار مختلف  نرم افزار بازاریابی برای شناسایی مشتریان بالقوه متناسب با کسب و کار استفاده می‌شود. ابزاری چون نرم افزار بازاریابی ایمیل، نرم افزار بازاریابی تلفنی، بازاریابی شبکه های اجتماعی، وبسایت، نرم افزار مارکتینگ دیجیتال و غیره  در مدیریت و پرورش سرنخ  به کار می‌روند.

از طریق راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی می‌توان افراد بیشتری را شناسایی و به کسب و کار خود متمایل ساخت. همچنین جمع آوری اطلاعات در این مرحله کمک کننده است. حتی در ارتباط‌های حضوری نیز می‌توانید با ثبت اطلاعات سرنخ‌ها، به یک پایگاه اطلاعاتی برای ادامه‌ی ‌بازاریابی دست ‌یابید. بازاریابی با Dynamics 365  با ارائه‌ی ابزارهای مختلف  تمام این فرآیند را  تسهیل می‌کند.

مثال

به عنوان مثال بعد از اینکه فرد راغب اولین تماس را با شما برقرار کردند یا به تبلیغات شما واکنش‌هایی مثل کلیک کردن روی لینک ثبت نام، عضویت در خبرنامه را انجام داد،  وقت آن است که با ارائه اطلاعات بیشتر سرنخ‌ها  را به محصول علاقه‌مند کنید. اینکار می‌تواند با راهنمایی و مشاوره، ارسال کاتالوگ محصول یا ارائه نسخه آزمایشی توسط سازمان شما انجام شود. در این راه نیز ابزارهایی مثل ایمیل مارکتینگ برای پی بردن به میزان علاقه مشتری و پیگیری آن به شما کمک می‌کند.

what is loyalty 2 1024x497.png
اقدام به خرید در بازاریابی با Dynamics 365

3.در مرحله تصمیم گیری نیاز است تا آگاهی و علاقه مندی افراد را در  بالاترین سطح حفظ کنید. در این مرحله استفاده از بازاریابی در بستر گوگل  بسیار اثرگذار خواهد بود. چون مشتری اکنون خدمات شما را می‌شناسد و در حال تصمیم گیری بین رقبای شماست. بنابراین نیاز است تا علاوه بر ایجاد تعامل پایدار و حفظ علاقه برتری خود را نسبت به رقبا نشان دهید.

ابزارهای مفید &Bit که به شما در جذب سرنخ‌ها کمک می‌کند

در &Bit برای بازاریابی با Dynamics 365 ابزارهای کاربردی خوبی در اختیارتان قرار می‌گیرد. احتمالا تا به اینجا به اهمیت بالای استفاده از نرم افزارهای بازاریابی پی برده‌اید. Dynamics 365 با توجه به تمام نیازمندی‌های یک کسب و کار برای بازاریابی و جذب و حفظ مشتری یک بستر ایده‌آل را مهیا می کند. برخی از این ابزارها عبارتند از:

نرم افزار بازاریابی ایمیل

email marketing 4.jpg

نرم افزار ایمیل مارکتینگ بیت اند یکی از نرم افزارهای منحصربفرد شرکت &Bit است که با اضافه شدن به  Dynamics 365 ، شما را در ایجاد کمپین ایمیلی توانمند می‌کند.

در این نرم افزار امکاناتی نظیر اطلاع از زمان بازشدن ایمیل، آی پی مرورگر، شناسایی لینک کیلیک شده در داخل ایمیل و  اطلاعاتی از قبیل لغو اشتراک مشتری و ارائه گزارش و نمودار برای ارزیابی موفقیت کمپین وجود دارد.

نرم افزار ارسال پیامک

sms.jpg

سامانه ارسال و دریافت پیامک بیت اند با اضافه شدن به  Dynamics 365 ، شما را قادر می‌سازد تا از طریق نرم افزار Dynamics 365، زمینه‌ی ارسال و دریافت پیامک را ایجاد کنید.

این قابلیت در ایجاد کمپین‌های پیامکی و ارسال انبوه پیامک به کار می‌رود.

 

ربات تلگرام

telegram bot 2.png

با افزودن ربات تلگرام به ادمین کانال یا گروه تلگرام خود می‌توانید محتوای تبلیغاتی بیشتری را با سرعت بالایی ارسال کرده و بدن ترتیب سرنخ‌های بیشتری از طریق این شبکه اجتماعی جذب کنید.

در واقع شما می‌توانید بعد از تولید محتوای مورد نظرتان محتوای در Dynamics 365، به وسیله‌ی افزونه ربات تلگرام شرکت بیت اند، به تلگرام متصل شوید و به راحتی محتوا  را به افراد ارسال کنید.

بازاریابی با Dynamics 365چگونه مشتری را به خرید ترغیب می‌کند

با توجه به آنچه گفته شد به خوبی می‌توان پی برد که به کمک Dynamics 365 می‌توانید مشتری را بیشتر با محصول آشنا و ترغیب به خرید کنیم که نرخ تبدیل سرنخ به خریدار را افزایش می‌دهد. در زیر به چند ویژگی نرم افزار در این زمینه اشاره شده است.

رابطه معنادار با مشتری در بازاریابی با Dynamics 365

روابط معنادار در بازاریابی

در مقاله مربوط به نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان به خوبی در مورد تاثیر روابط معنادار با مشتریان صحبت کردیم. هر چه کاربر نسبت به علایق و نیازهای افراد اطلاعات منسجم‌تری داشته باشد در ایجاد رابطه موثرتر عمل می‌کند.

در روش‌های سنتی تمامی اطلاعات رد و بدل شده با مشتری در مکالمات حضوری، مکاتبات از طریق نامه و یا دیجیتالی به صورت جداگانه و پراکنده ذخیره می شوند. نرم افزار Dynamics 365 به عنوان یک crm تمامی اطلاعات مشتری در یک محل به صورت متمرکز ثبت می‌کند و امکان دسترسی به آن سریع‌تر و دقیق‌تر خواهد بود.

همچنین می‌توانید متناسب با نیاز شرکت خود این بخش را سفارشی سازی کنید. بدین ترتیب هنگامی که سر نخ شما در مسیر قیف از بخش بازاریابی به بخش فروش ارجاع داده می‌شود کاربر با توجه به سوابق او ارتباط موثر و غنی‌تری برقرار خواهد کرد. این موضوع در ایجاد وفاداری و رغیبت مشتریان نقش بسزایی دارد.

آگاهی بخشی به مشتری در بستری مناسب

بستر ارتباطی مناسب

به علت وجود بلوک‌های آماده در نرم افزار  Dynamics 365  ساختار یک پیامک، ایمیل و … را به راحتی طراحی و به سرعت ارسال می‌کنید.

همچنین تمامی راه‌های ارتباطی مانند تلفن، پیامک، ایمیل،فکس و شبکه‌های اجتماعی بصورت  یکپارچه و متمرکز قابل کنترل و مدیریت هستند.

علاوه بر این شما می توانید در هر لحظه، و هر مکانی و با دستگاه‌های مختلف پیش فاکتور یا کاتالوگ محصول خود را به مشتری ارائه دهید. تمام این ابزار و راهکارهای در بالا بردن آگاهی مشتری نقش دارند و در نهایت مشتری نسبت به برند شما رغبت بیشتری می‌یابد.

این اعلان را به اشتراک گذارید