XRM چیست؟

XRM

XRM چیست؟

همانطوری که می‌دانید  CRM مخفف Customer Relationship Management  که به معنی مدیریت ارتباط با مشتریست. در ایران به غلط هر نرم افزار مدیریت کسب وکاری را CRM می‌نامند، این در حالیست که نرم افزار Dynamics 365 عملا یک XRM است.

شرکت مایکروسافت اولین ورژن نرم‌افزار خود را با عنوان Microsoft CRM  در سال 2001 منتشر و در هر ورژن، آن را  گسترش داد. به طوری که بعد از مدتی Microsoft CRM تنها یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری نبود بلکه به یک پلتفرم برای مدیریت تمامی ارتباط ها تبدیل شد. در سال 2018 مایکروسافت نرم افزار خود را به اسم Dynamics 365 و به عنوان XRM معرفی کرد.

بیشتر بدانید: مایکروسافت crm

در این نوشته می‌خوانید:

تفاوت بین CRM و XRM در چیست؟

 حرف X که جایگزین C شده اشاره به مدیریت هر نوع ارتباطی دارد. X نه تنها مشتریان شما بلکه می‌تواند تأمین کنندگان، شرکا، رقبا، سرمایه گذاران یا در عصر اینترنت اشیاء (IoT) حتی ماشین ها و اشیاء هستند.

در سیستم CRM، مشتریان، محور کلیه فعالیت ها هستند. اما در XRM ، شما صرفا متمرکز بر ارتباط با مشتریان نیستید، بلکه تمامی ارتباطات که برای یک کسب و کار احتیاج هست را می‌توانید مدیریت کنید.

همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است، سیستم های XRM توانایی مدیریت کردن هرنوع رابطه از جمله رابطه با مشتری را در مورد فرآیندهای فروش ، بازاریابی و خدمات دارا هستند

XRM چیست؟

منظور از مدیریت هر نوع رابطه‌ای در XRM چیست؟

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، شما با یک XRM قوی مانند Dynamics 365 می‌توانید مدیریت پروژه، مدیریت تامین کننده‌ها، مدیزیت جذب نیرو، مدیریت کارمندان، مدیریت املاک و دارائی‌ها، کنترل نیرو و مدیریت تکنسین ها با اپلیکیشن‌های خدمات در محل را انجام دهید.

چگونه می توان هرگونه مدیریت روابط را پیاده سازی کرد؟

با XRM شما تصویر روشنی از روابط خود و شبکه‌های متصل به شرکت خود خواهید داشت. با استفاده از قابلیت سفارشی سازی در XRM قوی‌ای مانند Dynamics 365 شما می‌توانید تمامی بخش‌های مورد نیاز سازمان خود را در نرم افزار ایجاد و یا بخش‌هایی که موردنیازتان نیست را حذف کنید.

بیشتر بدانید: سفارشی سازی در Dynamics 365

همچنین برای مدیریت بخش‌های زیرمجموعه، تامین کننده‌ها یا مشتریان خود می‌توانید از امکان پورتال نرم افزار استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با این قابلیت مطلب زیر را مطالعه فرمایید:

بیشتر بدانید : وب پورتال Dynamics 365

چنانچه کسب و کار شما در زمیته خدمات در محل (حضور تکنسین در محل مشتری) باشد، با استفاده از امکانات نرم افزار می‌توانید منابع و نیروهای خود را در بهینه‌ترین حالت مدیریت کرده و تقویم کاری دقیی را ببندید.

بیشتر بدانید : خدمات محل با Dynamics 365


ابزارهای منحصربفرد &BIT

ایمیل مارکتینگ شرکت &Bit

ایمیل مارکتینگ


چت آنلاین شرکت &Bit

چت آنلاین

ربات تلگرام شرکت &Bit

ربات تلگرام

پورتال شرکت &Bit

پورتال

چرا &Bit

نرم افزار Dynamics 365 نرم افزار جامع و پیشرو مایکروسافت، انتخاب اول بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا بعنوان اتوماسیون فرآیندهای تجاری است.

هدف ما در شرکت &Bit توانمد کردن مشتری با افزایش دانش او نسبت به نرم افزار است. در این راه از ابتدای خرید تا زمانیکه مشتری بدون نیاز به کمک خاصی بتواند کلیه امور خود را براحتی انجام دهد، در کنار شما خواهیم بود.