یکپارچه سازی

 افراد متخصص در حوزه فناوری اطلاعات به خوبی می‌دانند که استفاده از نرم‌افزارها به طور جداگانه نمی‌تواند در پیشبرد اهداف سازمانی موثر واقع شود. در این راستا، هنگام استفاده از نرم‌افزارهای سازمانی، ادغام این ابزارها  باید به گونه‌ای باشد که تمامی فرآیند به صورت یکپارچه و به سادگی با اتوماسیون انجام گیرد. با توجه به جدی گرفته شدن به کارگیری نرم‌افزارهایی چون ERP و CRM برای سازمان‌ها،  اهمیت یکپارچه سازی آنها نیز دو چندان می‌شود. یکپارچه‌سازی برنامه‌های کاربردی سازمانی تأثیرات زیادی در بهبود و افزایش عملکرد سازمان دارد.

1 4

یکپارچه‌سازی چیست؟

یکپارچه‌سازی نرم‌افزار (Software Integration) فرآیندی است که به ترکیب برنامه‌ها یا اجزای نرم‌افزاری جداگانه در یک سیستم جامع اشاره دارد. این فرآیند می‌تواند از سیستم‌های بزرگ با اندازه و پیچیدگی قابل توجه تا ترکیب اجزای نسبتاً کوچک متغیر باشد.

روش‌های یکپارچه سازی

۱. ادغام ستاره‌ای

این روش به توسعه ارتباطات در تمامی زیرسیستم‌های نرم‌افزاری سازمان اشاره دارد. پس از اتصال همه سیستم‌ها و ایجاد پایگاه داده اصلی، نمودار مشابه یک ستاره دارد. این روش این امکان را فراهم می‌کند که تیم‌ها از قابلیت‌های نرم‌افزاری به صورت مجدد استفاده کنند.

۲. ادغام افقی

این روش به عنوان گذرگاه خدمات سازمانی شناخته می‌شود و یک سیستم ارتباطی مؤثر ایجاد می‌کند. خدمات مانند تبدیل داده‌ها و نقشه‌برداری نیز ارائه می‌دهد. این روش می‌تواند به سازمان‌هایی با سیستم‌های بزرگ و متنوع کمک کند.

۳. ادغام عمودی

این گزینه یک راهکار کوتاه مدت و ارزان است و امکان ایجاد موجودیت‌های کاربردی برای سیستم‌های نرم‌افزاری فراهم می‌کند. این سیستم ادغام مزایای مختلفی از جمله رقابت حداکثری و کنترل بهتر بر فرایندهای یک سازمان را فراهم می‌آورد.

اهمیت یکپارچه‌سازی نرم‌افزارها

در صورتی یک شرکت از نرم افزارهای مختلف برای تیم‌های خود استفاده کند برای دسترسی سریع و آسان به اطلاعات به روز شده و صرفه‌جوییدر زمان و انرژی نیاز به یکپارچه سازی انها دارد. یکپارچه سازی به دلایل زیر برای یک سازمان حائز اهمیت است.

2

مزایای یکپارچه‌سازی نرم‌افزارهای سازمانی

3

 تصمیم گیری ساده

یکپارچه‌سازی نرم‌افزارها تصمیم‌گیری را ساده‌تر می‌کند، زیرا بدون نیاز به بررسی برنامه‌های مختلف  به سادگی به اطلاعات دست می‌یابید.

 تجزیه و تحلیل پیشرفته

وقتی یک پایگاه جامع از اطلاعات دارید می‌توانید از آن برای تجزیه و تحلیل داده‌ها استفاده  کنید.

4 11
efficiency

 خدمات بهتر به مشتریان

دسترسی آسان و سریع به اطلاعات مشتریان برای حفظ روابط مؤثر حیاتی است. یکپارچه‌سازی افزایش سرعت دسترسی به اطلاعات و نیز سوابق مشتریان نقش مهمی در بهبود پاسخگویی دارد و این امر رضایت مشتریان را افزایش می‌دهد.

 افزایش پتانسیل فروش

یکپارچه‌سازی برنامه‌هایی که عناصر فرایند فروش نهایی را ساده‌تر می‌کنند، نرخ اتمام سفارش را بهبود می‌بخشد و پتانسیل کلی فروش با تأثیرات مثبتی رو به رو می‌شود.

Report 4

یکپارچه سازی نرم افزار: کلید موفقیت کسب و کار شما

با توجه به مزایا و اهمیت یکپارچه‌سازی نرم‌افزارها، استفاده از این سیستم برای هر سازمانی امری بسیار ضروری و موثر است. این فرآیند به سازمان‌ها امکان می‌دهد تا با یکپارچه‌سازی برنامه‌های کاربردی خود، به یک عملکرد بهینه و بهبود یافته دست یابند. ما در بیت اند به سازمان شما کمک می‌کنیم تا نرم افزارهای خود را به صورت یکپارچه به کار بگیرید و اگر شما هم به دنبال راه‌هایی برای بهبود عملکرد کسب و کار خود هستید، یکپارچه سازی نرم افزار می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد.

برای اینکه بدانید کدام یکپارچه سازی نرم افزار برای کسب و کار شما مناسب است، با کارشناسان بیت اند تماس بگیرید. ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا بهترین گزینه را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

سوالات متداول

نرم افزار مدیریت خدمت مایکروسافت داینامیکس 365 برای تمام مجموعه‌هایی  که ارائه دهنده‌ی خدمات مختلف هستند، مناسب است. مجموعه‌هایی که سیستم دریافت تیکتینگ ، خدمات پس از فروش یا گارانتی دارند و به طور کلی سازمان‌هایی که علاقه‌مند به بالا بردن سطح رضایت مشتریان هستند می‌توانند از آن استفاده کنند.

بله، امکان تعیین سطح خدمت و همچنین طراحی گردش کار اتوماتیک برای بررسی درخواست مشتریان نیز وجود دارد

بله، از طریق راه اندازی پورتال تیکتینگ امکان ثبت تیکت به صورت مستقیم برای مشتریان فراهم می‌گردد.

بله، نرم افزار خدمات در محل توسط بیت اند عرضه می‌شود. این نرم افزار مزایایی همچون گزارشات کارشناس در محل مشتری و ثبت زمان و مکان حضور تکنسین‌ها را به همراه دارد.

بله، امکان گزارش‌گیری از بخش‌های مختلف نرم افزار وجود دارد.

خیر، شما به پیش نیاز خاصی احتیاج ندارید و می توانید صرفا با آموزش داینامیکس 365 آن را سفارشی سازی کنید.

خدمات بیت اند

نرم افزار Dynamics 365 نرم افزار جامع و پیشرو  مایکروسافت، انتخاب اول بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا به عنوان اتوماسیون فرآیندهای تجاری است.

هدف اصلی شرکت &Bit توانمند کردن مشتری از طریق افزایش دانش او نسبت به نرم افزار  است. بنابراین در تمام مسیر بازاریابی از زمان شناسایی مشتری تا فروش در کنار کسب و کار شما خواهیم بود تا با صرف  کمترین انرژی و زمان، بیشترین بازدهی  را برای بهره‌وری کارکنان شما و رضایت مشتریان‌تان داشته باشید.

اطلاعات بیشتر درباره ما

بیت اند ارائه کننــده راهکارهای نرم افزاری مایکروسافت در ایران

برای شروع آماده اید؟

مشاوران ما در بیت اند اماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند.