گزارش گیری

گزارش گیری به کمک Dynamics 365

در Dynamics 365 می‌توانید بدون مهارت و دانش فنی خاصی براحتی انواع گزارش‌ها را بسازید یا دریافت کنید. همچنین به دلیل شباهت زیاد نمودارسازی و فیلتر کردن داده‌ها در Dynamics 365 به نرم افزار excel، کار کردن با آن برای افراد آشنا به excel بسیار راحت است.

 

داشبورد سفارشی

داشبورد سفارشی

داشبورد صفحه‌ایست که کمک می‌کند هر باری که به نرم افزار Dynamics 365 وارد می‌شوید، با یک نگاه بتوانید از پیشرفت روند امور، رشد شاخص‌ها و … در قالب نمودار و گزارش آگاه شوید.

با قابلیت سفارشی سازی با مایکروسافت داینامیک 365، شما می‌توانید در هر بخشی که کار می‌کنید بر اساس نیاز خود محیط داشبورد خود را طراحی و از داده‌هایی که اجازه دسترسی دارید گزارش و نمودار تهیه کنید.

 

بعنوان مثال یک مدیر بخش بازاریابی می‌تواند میزان سرنخ‌های جذب شده توسط ایمیل مارکتینگ، تماس تلفنی، چت آنلاین و … (با فرم نمودار دلخواه) را در یک قسمت و میزان تبدیل سرنخ‌ها به مشتری بالقوه را در قسمت دیگر داشبورد خود قرار دهد تا هر لحظه شاهد پیشرفت مهمترین امور بخش خود باشد.

گزارش‌ و نمودارها در Dynamics 365 حالت داینامیک و آنی دارد. این قابلیت مثلا هنگامیکه شما در جلسه‌ای احتیاج به گزارش در لحظۀ کاری را دارید به کمک شما می‌آید.
یکی دیگر از قابلیت‌های داشبورد امکان به اشتراک گذاشتن گزارشات خود با مدیران و دیگر کارمندان است.

فیلتر و جستجوی پیشرفته

فیلتر و جستجوی پیشرفته

در نرم افزار Dynamics 365 می‌توانید با استفاده از فیلتر، جستجوی پیشرفته‌ای روی گزارش‌ها و داده‌های خود داشته باشید. بعنوان مثال می‌توانید با اعمال فیلتر روی لیست سرنخ‌ها، تمامی شرکت‌های ساختمانی فعال درشمال شهر با بودجه بیشتر از n مقدار را پیدا کرد و سپس آن را ذخیره کرد.

همچنین در نرم افزار قابلیت جستجو یا search پیشرفته‌ای قرار دارد که در صورت اجازۀ دسترسی، می‌توان تمامی اطلاعات موجود در نرم افزار را بر اساس فاکتور خاصی جستجو کرد.

خروجی‌های کاربردی

خروجی کاربردی

در بسیاری از مواقع می‌خواهیم از گزارش‌های خود خروجی بگیریم تا تغییراتی روی آنها اعمال کنیم یا آن را با افراد خارج از شرکت به اشتراک بگذاریم. در نرم افزار Dynamics 365 امکان خروجی به فرمت‌های Excel و Word وجود دارد.

همچنین شما می‌توانید با طراحی قالب دلخواه خود در Excel و Word و وارد کردن آن در نرم افزار Dynamics 365 از داده‌های مورد نظر خود در Dynamics 365 بر اساس قالب طراحی شده، خروجی Excel و Word بگیرید.

تولید انواع نمودار و پیمایش عمیق

پیمایش عمیق در Dynamics 365

در نرم افزار Dynamics 365 می‌توانید نمودارهایی مانند نمودار افقی، میله‌ای، قیف، pipe و… را تولید کنید.

گاهی احتیاج است که نمودار را بر اساس فیلترهایی روی داده‌های سازنده آن‌ ببینیم. شما می‌توانید با کلیک کردن روی نمودار و اعمال فیلتر مد نظر خود، این کار را انجام دهید.

 

به همین ترتیب می‌توان مرحله به مرحله داخل یک نمودار شد. این عمیق شدن در نمودار را قابلیت پیمایش عمیق یا Drill-Down می نامیم.

گزارش‌ و نمودارها در Dynamics 365 حالت داینامیک و آنی دارد. این قابلیت مثلا هنگامیکه شما در جلسه‌ای احتیاج به گزارش در لحظۀ کاری را دارید به کمک شما می‌آید.
بعنوان مثال شما می‌توانید روی نمودار فروش سالیانه، با اعمال فیلتر روی ماه‌ها، فروش نیمه دوم سال را ببینید، سپس با اعمال فیلتر روی میزان فروش، فروش های بیشتر از 10 میلیون تومان در نیمه دوم سال را ببینید و به همین ترتیب داخل نمودار عمیق‌تر شوید.

این اعلان را به اشتراک گذارید