وب پورتال

وب پورتال چیست؟

وب پورتال درگاه یا سایتی است که یک سازمان در اختیار کاربران خود ( کارفرمایان، کارمندان، مشتریان، شرکا، نمایندگان و … ) قرار می‌دهد تا بتوانند بر اساس نیازهای خود از آن استفاده کنند.

چنانچه نیاز سازمان ما در زمینه خاصی مانند خدمات در محل (Field Self-Service)، خدمات پس از فروش (customer Self-Service)، خدمات به کارمندان (Employee Self-Service)، پورتال شرکا (Partner portal) و … باشد می‌توانیم از وب پورتال‌های آماده Dynamics 365 استفاده کنیم که قابلیت‌هایی بر اساس نیازهای خاص آن‌ زمینه را دارند.

با این وجود همچنان شما می‌توانید فارغ از دسته بندی‌های فوق، به سرعت و بدون داشتن دانش IT و برنامه‌نویسی خاصی، وب پورتالی مناسب نیازهای سازمان خود طراحی کنید، یا وب پورتال‌های آماده فوق الذکر را مناسب سازمان خود سفارشی کنید.

استفاده از وب پورتال Dynamics 365 تعامل و رضایت بیشتر کاربران و کاهش هزینه‌های سرویس دهی را برای شما رقم خواهد زد.

ویژگی‌های وب پورتال Dynamics 365

pre con.jpg

امروزه ایجاد یک سایت برای برقراری ارتباط و تعامل با کاربران ابزاری جدانشدنی برای یک سازمان است، شما می‌توانید با با اتصال نرم افزار Dynamics 365 به وب سایت خود محیطی یکپارچه ساخته و از تمامی امکانات این نرم افزار در بخش‌های بازاریابی، فروش و … بهره‌مند شوید، اما این کارآسانی نیست زیرا علاوه بر صرف وقت و هزینه زیاد، تعامل با برنامه‌تویسان و نیازمندی دائمی به آن‌ها مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند.

با انتخاب وب پورتال Dynamics 365 به عنوان راه حل این اتصال، Dynamics 365 شما در حکم یک CMS عمل می‌کند، بنابرین شما می‌توانید از تمامی امکانات و قدرت موجود در نرم افزار Dynamics 365 مانند سفارشی سازی و ایجاد گردش کارها (Work Flow)، مدیریت محتوی سایت شامل ارسال مطلب ار نرم افزار به سایت و دریافت داده از سایت را به راحتی انجام دهید.

قابلیت‌های وب پورتال Dynamics 365

مهمترین قابلیت وب پورتال امکان ایجاد بخش‌های آماده بنابر نیاز کاربر و زمینه کاری اوست. بسیاری از این بخش‌ها نیاز عمومی یک پورتال هستند مانند جستجوی پیشرفته، کنترل دسترسی و چند زبانه بودن و … که در زیر به آن‌ها اشاره شده است.

. بعضی از این قابلیت‌ها هم مانند حل خودکار مشکل، چنانچه وب پورتال در زمینه خدمات پس از فروش (customer Self-Service) باشد، برای حل خودکار مشتری مورد استفاده قرار می‌گیرد و اگر وب پورتال در زمینه خدمات به کارمندان (Employee Self-Service) فعالیت کند ابزاریست برای حل مشکلات داخلی سازمان.

اما امکان ساخت بعضی از این بخش‌ها مختص یک زمینه کاری خاص است مثلا در خدمات به کارمندان (Employee Self-Service) شما می‌توانید به راحتی بخش‌هایی مثل مدیریت متابع انسانی، تقاضای تسهیلات، راهنمای بخش Itو … را ایجاد کنید.

جستجوی پیشرفته

search.jpg

در پورتال صرفا امکان جستجو عادی قرار ندارد بلکه کاربران می‌توانند بر اساس فیلترهایی مانند نوع محتوا (مانند نوشته‌های فروم‌ها،بلاگ، مقالات )، تاریخ، و rate در میان داده‌های سایت جستجوی پیشرفته انجام دهند.

کنترل آسان دسترسی‌ها

access control 1.jpg

می‌توانید به آسانی با رفتن به بخش تنظیمات، و تغییر اجازه‌های دسترسی در پیش فرض برنامه، تعیین کنید چه کسی به چه محتوایی دسترسی داشته باشد.

امکان حضور بین المللی

international.jpg

پورتال Dynamics 365 می‌تواند از زبان‌های زیادی پشتیبانی می‌کند، شما می توانید علاوه بر زبان فارسی که از خدمات منحصر بفرد &Bit است، زبان‌های دلخواه دیگری را نیز به پورتال خود اضافه کنید تا پورتالی چند زبانه بسازید.

 

حل خودکار مشکل

self service.png

برای رسیدگی به مشکلات رایج کاربران علاوه بر امکان تماس و راه‌های ارتباطی مرسوم می‌توانید از وب پورتال DYnamics 365 استفاده کنید.

شما می‌توانید با گرفتن بازخورد از کاربران خود و جمع آوری مشکلات رایج محصول یا خدمت خود، یک پایگاه دانش ایجاد کنید.

با استفاده از پایگاه دانش می‌توانید در وب پورتال خود صفحه‌ای با قابلیت جستجو ایجاد کنید تا کاربر بتواند مشکل خود را در بین مشکلات رایج پیدا کرده و در صورت امکان بدون تماس با شما مشکل خود را حل کند.

از خدمات دیگر در حل خودکار مشکل، مدیریت تیکت‌هاست. کاربر می‌تواند تیکتی را در رابطه با مشکل خود برای شما ثبت کند و براساس گردش کار تعریف شده در Dynamics 365 این تیکت تا رسیدن کاربر به جواب، مراحلی را در سازمان شما طی خواهد کرد.

 

ساخت گروه‌های وفادار

Community Icon 2 1

به کمک وب پورتال می‌توانید بلاگ و فروم‌هایی با موضوعات مختلف ایجاد و آن را مدیریت کنید.

در فروم‌‌ها کاربران شما می‌توانند در رابطه با مشکلات، تجربیات و علائق خود با همدیگر تبادل اطلاعات کنند.

فروم‌ها از لحاظ کارکرد صرفا مکانی برای تبادل نظر بین افرادی با مشکلات یکسان، نیستند، بلکه به کمک آن‌ها می‌توانید حس داشتن یک اجتماع کوچک صمیمی را در کاربران خود تقویت کنید، که این امر موجب تقویت وفاداری به برند شما می‌شود.

همچنین در بخش بلاگ می‌توانید برای افرادی که به دنبال اطلاعات بیشتر هستند، مقالاتی تخصصی قرار دهید.

بازاریابی با Dynamics 365 توسط بیت اند

چرا &Bit

نرم افزار Dynamics 365 نرم افزار جامع و پیشرو  مایکروسافت، انتخاب اول بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا به عنوان اتوماسیون فرآیندهای تجاری است.

هدف اصلی شرکت &Bit توانمند کردن مشتری از طریق افزایش دانش او نسبت به نرم افزار  است. بنابراین در تمام مسیر بازاریابی از زمان شناسایی مشتری تا فروش در کنار کسب و کار شما خواهیم بود تا با صرف  کمترین انرژی و زمان هم برای مشتریان شما و هم پرسنل به بیشترین بازدهی برسید.

 

این اعلان را به اشتراک گذارید