40 نمونه از نمونه پیامک باشگاه مشتریان برای کسب کارها

یکی از ابزارهایی که امروزه برای موفقیت بیشتر در بازاریابی به کار می‌رود، استفاده از پیامک‌های تبلیغاتی است. در این بین پیامک باشگاه مشتریان برای بهبود ارتباط شما با مخاطبین‌تان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این پیامک‌ها برای موارد مختلفی از جمله ارائه‌ی پیشنهادات و تخفیف‌ها تا اطلاع رسانی برای رویدادها و… به کار می‌روند. چانچه بتوانید متن مناسبی برای آن در نظر بگیرید و در زمان درستی ارسال کنید، ارتباط با مشتریان خود را تقویت می‌کنید و می‌توانید آنها را به سمت خرید کالا یا خدمات سوق دهید. در انواع پیامک باشگاه مشتریان آنچه اهمیت دارد متن پیامک ارسالی است چرا که ابزارهای دیگری مانند عکس و فیلم وجود ندارد. بنابراین نیاز است تا نکاتی را برای تهیه و ارسال آن درنظر بگیرید. به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفته‌ایم تا اصول نوشتن پیامک باشگاه مشتریان را بررسی کنیم و چند نمونه از این پیامک‌ها را معرفی کنیم.

پیامک‌ باشگاه مشتریان به چه دلایلی ارسال می‌شود؟

قبلا درمورد مزایای باشگاه مشتریان صحبت کرده‌ایم و شیوه‌ی راه اندازی باشگاه مشتریان را آموزش دادیم. با ثبت‌نام مشتریان خود در باشگاه مشتریان و جمع آوری اطلاعات مربوط  به آنها، به یک پایگاه اطلاعاتی برای برقرای تماس دست می‌یابید. حال می‌توانید از این اطلاعات برای ارسال پیامک‌ باشگاه مشتریان استفاده کنید. این پیامک‌ها در قالب‌های مختلفی در موارد زیر به کار می‌روند:

 • ارائه‌ی پیشنهادات و تخفیف‌های ویژه برای اعضا
 • ارسال پیام قدردانی برای خرید
 • تبریک مناسبت‌ها مانند تولد و …
 • معرفی همایش‌ها، رویدادها و….
 • ارسال پیام‌های شخصی سازی شده متناسب با هر مخاطب

نوشتن انواع پیامک باشگاه مشتریان چه اصولی دارد؟

 • برای نوشتن پیامک باشگاه مشتریان نیاز ارست تا با قواعد پیمک‌های تبلیغاتی آشنا باشید و انواع پیامک باشگاه مشتریان را بشناسید. ما در اینجا به طور خلاصه اصول آماده‌سازی این دستهاز پیامک‌ها را برای شما شرح می‌دهیم. به طور کلی نیاز است تا موارد زیر را توضیح دهیم:
  • انگارش و املایی
  •  محتوا و اثرگذاری
  بیشتر بخوانید: سامانه پیامکی Bit& SMS چیست؟

   اصول نگارشی

  در ادامه به چند مورد از مهمترین موارد نگارشی که باید در نوشتن پیامک به اعضای باشگاه مشتریان مد نظر قرار دهید، اشاره می‌کنیم.

  1. اولین نکته در آماده‌سازی پیامک باشگاه مشتریان توجه به تعداد کاراکترهای آن است. شما در پیامک با محدودیت کاراکتر رو به رو هستید که بیشترین مقدار آن تا 140 کلمه می‌باشد. بهترین طول پیامک تا 70 کلمه است؛ زیرا پیامک‌های طولانی‌تر از این در برخی از تلفن‌های همراه به دو پیامک تقسیم می‌شوند و این از میزان اثرگذاری پیام می‌کاهد. بنابراین بهترین کار این است تا پیامک را کوتاه و تاثیر گذار بنویسید.
  1. می‌توانید کلمات مهم و هدف را با استفاده از علایم نگارشی برجسته کنید. به عنوان مثال استفاده از علایم ” یا * و { یا «» می‌تواند توجه مخاطب را روی کلمه‌ی مورد نظر شما جلب کند.
  2. از کلمات ساده و قابل درک برای عموم استفاده کنید. کلمات پیچیده و تخصصی مخاطب را دچار سردرگمی می‌کند. همچنین استفاده از استفاده از لحن رسمی توصیه نمی‌شود.
  3. هرچه جملات کوتاه‌تر باشند، دنبال کردن آن برای خواننده آسان‌تر خواهد بود. بهتر است تا در هر سطر 4 کلمه بنویسید.
  4. استفاده از علامت “+” به جای “و” می‌تواند ظاهر مناسب‌تری به پیامک باشگاه مشتریان بدهد. به طور کلی از علایم نگارشی در جای مناسب خود استفاده کنید.
  5. از نظر غلط املایی حتما متن را بررسی کنید.

   

  اصول نوشتن پیامک باشگاه مشتریان

  محتوا و اثرگذاری

  پیامکی که محتوای هدف مناسب نداشته باشد هرچقدر هم از اصول نگارشی خوبی در آن استفاده شده باشد باز هم تاثیر نخواهد داشت. اما چگونه پیامک باشگاه مشتریان را جذاب بنویسیم؟

  1-  مخاطب هدف پیامک باشگاه مشتریان

  جامعه‌ی هدف مخاطبین پیامک باشگاه مشتریان باید هوشمندانه انتخاب شود. در غیر این صورت با لغواشتراک و عدم رضایت مشتریان مواجه خواهید شد. تجزیه و تحلیل سوابق تعاملات مشتریان که توسط نرم افزار ارتباط با مشتری یا سیستم تیکتینگ گردآوری کرده‌اید، برای تعیین مخاطب هدف به شما کمک می‌کند. پیامک‌های ارسالی‌تان جهت ایجاد اعتماد مشتریان، متناسب با الگوی رفتاری آن‌ها شخصی‌سازی شود.

  2.جذابیت در ابتدای متن

  متنی که با شروع جذابی همراه باشد بیشتر توجه مخاطبان را جلب می‌کند و تا انتها خوانده می‌شود! می‌توانید شروعی صمیمانه داشته باشید تا اعتماد و همدلی را برانگیزاند. استفاده از اسم کوچک در ابتدای متن یا عباراتی از قبیل  دوست عزیز، مشتری همیشه همراه و غیره به خصوص برای پیام‌های مناسبتی مناسب است. استفاده از کلمات کلیدی یا شعار برند شما نیز می‌تواند گزینه‌هایی برای شروع پیامک باشگاه مشتریان باشد.

  3- حس ضرورت را در پیام خود بگنجانید

  مخاطب‌ها همواره به دنبال فرصت استثنایی تخفیف یا خرید هستند و این موقعیت‌ها را از دست نمی‌دهند. بنابراین در متن پیامک باشگاه مشتریان باید اضطرار و فوریت ایجاد کرد. بنابراین پیشنهادات، تخفیف‌ها و هر مزیتی را که در نظر گرفته‌اید باید دارای محدودیت باشد تا مخاطبین شما واکنش بیشتری نسبت به پیام داشته باشند. این محدودیت می تواند در مدت زمان یا ظرفیت و تعداد کالا یا خدمات باشد.

  4-استفاده از زبان محاوره‌ای

  عباراتی مانند «حالا بخر» یا «تخفیف رو به پایان است»، نمی‌توانند مخاطب را وادار به خرید کند. در وقاع افراد هرچه احساس نزدیکی بیشتری داشته باشند بیشتر هم تمایل به همکاری خواهند داشت. بنابراین بهتر است  پیام‌های ساده، کوتاه و به زبان محاوره‌ ارسال کنید.

  انواع پیامک باشگاه مشتریان

  5-ارائه‌ی پیشنهاد

  پیامک باید حاوی امتیاز خوبی برای مخاطب باشد. در صورتی که پیام بدون هیچ امتیازی برای مخاطب ارسال شود، جنبه‌ی تبلیغاتی داشته و موجب می‌شود تا افراد به آن توجه نکنند. بنابراین پیامک باشگاه مشتریان باید شامل امتیازی مانند کد تخفیف، پیشنهاد ویژه، استفاده از سرویس رایگان و … باشد.

  6-معرفی کسب‌وکار

  مشتریان به پیامک‌هایی که فرستنده‌ی آن مشخص باشد بیش از سایر پیام‌ها واکنش نشان می‌دهند. بنابراین می‌توانید با معرفی برند خود، قرار دادن آدرس وب‌سایت یا شبکه‌های اجتماعی، شماره‌ی تماس یا آدرس اعتماد مخاطب را جلب و همچنین دسترسی افراد را آسان‌تر کنید.

  بیشتر بخوانید: نرم افزار ایمیل مارکتینگ چه کمکی به بازاریابی می کند؟

  7- رضایت مخاطب از دریافت پیامک باشگاه مشتریان

  قبل از هر چیزی باید رضایت مخاطب را برای دریافت پیامک باشگاه مشتریان داشته باشید. اجازه‌ی ارسال پیام را می‌توانید از روش‌های زیر دریافت کنید:

  ارسال شماره تماس خود در قالب فرم

  علامت زدن کادر پذیرش ارسال پیام‌های بازاریابی

  توافق به صورت شفاهی و اعلام شماره تماس خود در شعبه به صورت حضوری

  8- دعوت به اقدام

  مخاطبین پیام شما باید درخواست شما را از ارسال پیام به خوبی درک کنند. بنابراین در متن پیامک باشگاه مشتریان به صورت واضح خواسته‌ی خود را مطرح کنید. برای مثال، می‌توایند بنویسی که مشتری برای دریافت پیشنهاد شما، باید تماس تلفنی برقرار کند یا عددی را ارسال نماید یا از طریق لینک وارد سایت شود.

  9- ارزش دهی در  پیامک باشگاه مشتریان

  بعد از تلاش بسیاری که برای ارتباط با مخاطب و گردآوری اطلاعات او کرده‌اید، باید پیامی که برای او ارسال می‌کنید ارزشمند باشد. همچنین با استفاده از این اطلاعات پیام‌های شخصسی سازی شده ارسال  کنید. پیشنهادات انحصاری را به مخاطبان باشگاه وفاداری ارسال کنید  تا  آنها احساس کنند  جزیی از کسب‌وکار شما هستند.

  10- امکان لغو اشتراک

  هر پیام تبلیغاتی باید شامل گزینه لغو اشتراک باشد. برای لغو اشتراک می‌توانید لینک لغو اشتراک را در اختیار کاربر قرار دهید یا در متن ذکر کنید که با ارسال عددی خاص، اشتراک آن‌ها لغو می‌شود. همچنین در صورتی‌که در پیامک خود لینک قرار می‌دهید سعی کنید تا طولانی نباشد. استفاده از لینک‌ طولانی فضای تبلیغاتی پیامک را اشغال می‌کند.

   

  پیامک باشگاه مشتریان برای معرفی

  نمونه پیامک باشگاه مشتریان

  انوع پیامک باشگاه مشتریان برای کسب و کارهای گوناگون و برای انواع مختلفی از پیشنهادات ارسال می‌شوند. برای نوشتن این پیامک‌ها نمونه‌های متعددی وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آنها پیام‌های با کارایی مناسب ارسال کنید. بنابراین حتما نیاز نیست تا یک نوع پیامک ابداع کنید اما می‌توانید نیازهای خود را با این نمونه‌ها تطبیق دهید. در ادامه دسته‌های متفاوت نمونه پیامک مشتریان را بررسی می‌کنیم.

  نظرسنجی

  برای شناخت هر چه بیشتر مشتریان می‌توانید در موارد مختلف نظر سنجی ترتیب دهید. برای دعوت افراد جهت شرکت درنظر سنجی می‌توانید از انواع پیامک باشگاه مشتریان استفاده کنید. به عنوان مثال نمونه‌ی زیر را در نظر بگیرید:

  – کدام محصول در مراقبت از پوست شما موثرتر است؟

  + محصول 1

  +محصول2

  +محصول3

  شماره‌ی محصول را به “شماره مورد نظر” پیامک کنید.

  مشاهده بیشتر: نرم افزار فروش و مدیریت فروش

   

  پیامک فروش

  برای دعوت افراد به خرید محص.لات حود می‌توانید پیشنهادات مختلفی ارائه کنید.

   

  2- جشنواره فروش محصولات فروشگاه “نام فروشگاه” و دریافت یک محصول رایگان به ازای خرید هر 2 محصول تا “تاریخ موردنظر” برپاست. برای آگاهی از شرایط و  قیمت ها به آدرس فروشگاه مراجعه  کنید.

   

  3- دریافت تخفیف برای یک ناهار خوشمزه و ویژه. با ارسال کلمه «…» به “شماره مورد نظر” در سفارش بعدی خود 3 درصد تخفیف بگیرید!

  4- همه کتاب‌های مورد علاقه تان را بخرید! کتابفروشی “نام کتاب فروشی” برای یک هفته فروش ویژه استثنایی دارد. برایتان دارد. “آدرس کتابفروشی”

  5- اولین نفری باشید که از تخفیف‌های ویژه‌ی “نام فروشگاه/شرکت” مطلع می‌شوید! برای عضویت در آدرس زیر کلیک کنید: “آدرس اینترنتی مورد نظر”.

  نمونه پیامک باشگاه مشتریان برای مسابقه

  6- یک سفر جایزه بگیر!

  برای برنده شدن سفر به مقصد رویایی خود، عبارت «مقصد من» را به شماره “شماره مورد نظر” بفرستید. اسامی برندگان در تاریخ… در “سایت …” اعلام می‌شود.

  7- کدوم فیلم رو دوست داری؟

  «نام فیلم مورد نظر خود» را به شماره … پیامک کن و یک ماه اشتراک رایگان برای تماشای فیلم‌های مورد علاقه خود برنده شو!

  نمونه پیامک باشگاه مشتریان
  نمونه پیامک باشگاه مشتریان

   

  پیامک باشگاه مشتریان به کارکنان سازمان

   

  برای برقراری ارتباط  با کارکنان سازمان خود می‌توان از پیامک باشگاه مشتریان استفاده کرد.

   

  8- همایش “نام همایش” در تاریخ “تاریخ مورد نظر” برگزار می‌شود.

  *تخفیف ویژه برای کارکنان*

  جهت خرید بلیط به “لینک خرید” وارد شوید

   

  9- “نام فرد مورد نظر” عزیز،

  شرکت “نام شرکت” تولدتان را به شما تبریک می‌گوید و بهترین ها را برای شما آرزو دارد!

  به عنوان هدیه یک سفر رایگان به مقصد… به شما تعلق گرفت.

   

  10- تولدت مبارک!

  با نشان دادن این پیامک به رستوران “…” 30٪ تخفیف بگیر!

  با احترام، “نام مدیر….”

  پیامک باشگاه مشتریان برای تخفیف

  برای تخفیف به مناسبت‌های مختلف می‌‌توانید از نمونه پیامک باشگاه مشتریان زیر استفاده کنید:

   

  11-بیشتر از 40 درصد تخفیف برای خرید تابستان

  *فقط برای چند روز*

  در وبسایت‌مان www…. .

   

  12-حداکثر 30 درصد تخفیف برای لباس‌های ورزشی

  همین الان به پیج اینستاگرام ما … برو!

   

  13-شانس خودتو برای گرفتن 20 درصد تخفیف از دست نده

  +فقط همین هفته

  محصولات رو در سایتمون چک کن www.sitename.com.

   

  14-فقط برای مشتریان وفادار ما !

  این پیام را در هنگام خرید به ما نشان دهید تا از تخفیف 35 درصدی بهره مند شوید.

  معرفی  فروشگاه یا رستوران

  برای معرفی یک محص.ل یا شهبع‌ی جدید خود به مشتریان می‌توانید انواع پیامک باشگاه مشتریان که در زیر می‌آید را به کار ببرید.

  15-این پیام را برای دریافت رایگان قهوه در شعبه‌ی جدید ما.

  از وقتتون لذت ببرید!

  “نام کافه” در آدرس….

   

  16-جهت یادآوری، شما یک رزرو برنامه ریزی شده برای افتتاحیه دارید

  از شامتون لذت ببرید !

  “نام رستوران” و آدرس ….

   

  17-برای دو نفر شام بخر و هر دوشنبه یه دسر رایگان بگیر.

  تنها در “نام رستوران”.

  برای رزرو به سایت www.sitename.com برو .

   

  18-از ناهار خود 2 برابر لذت ببر.

  کارت دانشجویی خودت رو نشون بده و از 20 درصد تخفیف بهره‌مند شو.

  تخفیف در پیامک باشگاه مشتریان
  تخفیف در پیامک باشگاه مشتریان

  انواع پیامک باشگاه مشتریان برای مناسبت‌ها

  به منظور تبریک و یا ارائه‌ی هدیه می‌توانید از پیامک باشگاه مشترین به اعضای خود استفاده کنید.

   

  19- خوش آمدید به ” هتل…”!

  باور داریم شما با بودن در کنار ما لذت خواهید برد.

  اگر سوالی دارید ما با خوشحالی آماده‌‌ی پاسخگویی هستیم .

   

  20- سلام “نام”

  مدت زمان طولانی است که شما را در هتلمان ندیدیم. پیشنهاد ویژه ای برای تو داریم.

  این ماه یک شب را در هتل ما اقامت کن و دو شب دیگر را به صورت رایگان بمان .

   

  21- سالگرد ازدواج مبارک “نام”!

  ما یه هدیه فوق العاده برای شما داریم!

   

  22-شما 25 درصد تخفیف برای سفر بعدی خودتون دارید. دو ماه فرضت دارید تا از آن استفاده کنید .

  “نام شرکت هواپیمایی”.

   

  23- روز خوش “نام”، ما مقصدهای جدیدی را برای شما پیدا کردیم.

  در طول این ماه یک سفر برو و 30٪ تخفیف از سایت … داشته باش.

  مشاهده بیشتر: باشگاه مشتریان

   

  رویدادها

   

  برای معرفی رویدادها مانند انواع سمینار، همایش، جلسات آموزشی یا شرکت در کارهای غیرانتفاعی و کمک به مردم می‌توانید نمونه‌ پیامک باشگاه مشتریان زیر را استفاده کنید.

  24- “نام” عزیز،

  ما به شما آموزش می‌دهیم که چگونه پوستی نرم داشته باشید.

  از شما دعوت می کنیم امروز شنبه ساعت 5 عصر در سمینار رایگان ما با دکتر “نام خانوادگی” شرکت کنید.

   

  25- با اهدا فقط 5 هزار تومان به ما کمک کنید تا یک از یک دانش آموز حمایت کنیم!

  اهدای کمک از طریق وب سایت “www…. “.

   

  26-با ورود رایگان به باشگاه در تمام ماه “تاریخ موردنظر”، به شما سلامتی هدیه می دهیم

  برای رزرو تاریخ با ما تماس بگیرید: “شماره تماس”

   

  27- ما خوشحالیم که شما را در بزرگترین رویداد مدیریتی سال می بینیم.

  برنامه‌ی همایش را در پورتال ما ببینید: “لینک پورتال”

   

  خدمات

  برای ارائه‌ی خدمات و پشتیبانی از اعضای باشگاه می‌توانید از طریق پیامک با آنها راتباط برقرار کنید. 2 مورد از پیامک‌های مورد استفاده شامل موارد زیر می‌باشد:

   

  28- سلام “نام”، برای انتخاب شرکت بیمه ما متشکریم.

  من “…” نماینده بیمه شما هستم و خوشحال می‌شوم که اگر سؤالی دارید به شما کمک کنم.

   

  29-“نام مشتری” عزیز ،

  از مراجعه به فروشگاه ما و دریافت یکی از مدل‌های سازگار با محیط زیست  سپاسگزاریم.

  نام مدیر فروشگاه

   

  30- سلام “نام”، خوشحالیم که شما به تیم ما پیوستید.

  امیدواریم بتوانید جایگاه عالی خود را در تیم ما پیدا کنید. اگر سؤالی دارید بپرسید.

  با آرزوی موفقیت!

   

  13649879.jpg

   

  جمع بندی

  قابلیت باشگاه مشتریان این امکان را به شما می‌دهد تا به صورت مداوم با مشتریان وفادار خود در ارتباط باشید. بیت اند با ارائه‌ی نرم افزار باشگاه مشتریان در بستر نرم افزارهای مایکروسافت dynamics 365 این قابلیت را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای حفظ ارتباط با اعضای باشگاه و دعوت به خرید آنها می‌توانید از ارسال پیامک باشگاه مشتریان استفاده کنید. ما در این مقاله تلاش کردیم تا نکات اصولی را برای نوشتن این پیامک‌ها به شما شرح دهیم. در انتها انواع مختلف پیامک باشگاه مشتریان را معرفی کردیم و نمونه‌هایی را برای موفقیت بیشتر شما ارائه داده‌ایم.

این اعلان را به اشتراک گذارید