8 ویژگی برتر نرم افزار CRM ابری

اگرچه نرم افزار CRM سال‌هاست که وجود دارد، اما شاید پیش از این راه‌حلی گران قیمت به حساب می‌آمد که هر کسب‌وکاری قادر به استفاده از آن نبود. اما اکنون با وجود crm ابری دیگر تمامی سازمان‌ها می‌توانند از مزایای این پلتفرم سازمانی بهره‌مند شوند.

هنوز هم دغدغۀ بسیاری از کسب‌وکارها در هنگام خرید نرم افزار CRM انتخاب میان نسخۀ نرم افزار ابری و نصبی است. اگرچه هر دو نسخه مزایای خاص خود را دارد ولی نرم افزار crm ابری طرفدارن بیشتری دارد. اما دلیل این امر چیست؟ نرم افزار ابری چه برتری‌ای نسبت به نرم افزار نصبی دارد؟ در ادامه به پاسخ این سوالات می‌پردازیم.

CRM ابری چیست؟

نرم افزار crm ابری

نرم افزار CRM ابری همان نرم افزار CRM است که در سرویس ابری میزبانی می شود. بنابرین شما می‌توانید به راحتی و از طریق اینترنت به تمامی اطلاعات ذخیره شده در CRM خود دسترسی داشته باشید.

با وجود یکسان بودن قابلیت‌های نرم افزار در نسخه نصبی و ابری، نرم افزار CRM ابری مزایای بسیاری نسبت به نسخه نصبی دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

8 ویژگی برتر نرم افزار CRM ابری نسبت به نسخه نصبی

بطور خلاصه نرم افزار CRM ابری در تمامی وجوه بهتر از نسخۀ نصبی است. در ادامه هشت مزیت برتر بهترین نرم افزار CRM مدل ابری به نسبت نسخه نصبی آن را برایتان ذکر خواهیم کرد:

1- بی نیازی از متخصصین

نرم افزار ابری

با داشتن CRM ابری دیگر احتیاجی به یک تیم IT برای نصب و نگهداری نرم افزار یا به دیتا سِروری که داده‌های شما را میزبانی کند، نخواهید داشت. تمامی اطلاعات شما در ابر ذخیره می‌شود که به راحتی و با امنیت بالا در دسترس شماست.


بیشتر بخوانید: نرم افزار CRM چیست؟


2- محدود نبودن به یک دستگاه

crm ابری

وقتی شما از CRM ابری استفاده می‌کنید دیگر محدودیتی ندارید که با چه دستگاهی به CRM وصل شوید و به راحتی می‌توانید از هر جایی و از هردستگاهی (PC، موبایل، لب تاپ، تبلت و …) به اطلاعات خود و به تیم خود دسترسی داشته باشید.

3- وابسته نبودن به مکانی خاص

نرم افزار crm ابری

با استفاده از نسخه ابری CRM برخلاف نسخه نصبی می‌توانید از هرجایی خارج از محیط کار به داده‌های CRM خود دسترسی داشته باشید. این قابلیت دست شما را در انجام دورکاری باز می‌گذارد.

این ویژگی بالاخص برای بازاریاب‌ها و مدیران، که بیشتر زمان کاریشان را در خارج از محیط کاری می‌گذرانند بسیار مفید است. تصور کنید که در یک جلسه با مشتری، مشتری درخواست یک پیش فاکتور یا ارائه گزارشی را داشته باشد، به کمک CRM ابری به سرعت می‌توانید درخواست مشتری را پاسخ دهید.

4- متصل کردن نرم‌افزارها

نرم افزار ابری

یکپارچه یا متصل کردن دو نرم افزار جدا از هم، یکی دیگر از مزایای CRM ابری است که باعث صرفه جویی در وقت و ساده کردن کارهای روزمره می شود.

پلتفرم CRM قادر به اتصال به رسانه های اجتماعی، سیستم های تلفنی، ایمیل و حتی سایر برنامه های تجاری مانند Slack یا Trello است.

در نرم افزار ابری CRM شما از طریق API یا SDK به راحتی می‌توانید به دیگر نرم افزارها متصل شوید و دیگر نیازی به از صفر نوشتن یک نرم افزار نیست.

5- امنیت بالا

crm ابری

اطلاعات شما در نرم افزار ابری در سرورهای ابری ذخیره می‌شود، شاید تصور کنید این امر اطلاعات را آسیب پذیر کند، اما اینطور نیست.

در CRM ابری از اطلاعات شما مرتب Back Up گرفته می‌شود در نتیجه چنانچه اطلاعات شما به هر دلیلی از بین برود، قابلیت بازگردانی آن وجود دارد.

در نسخه نصبی برای حفظ امنیت لازم است که شما از  تجهیزات سخت افزاری و تیم نرم افزاری برای ایمن کردن اطلاعات استفاده کنید، اما در نسخه ابری کلیۀ این موارد توسط شرکت ارائه دهنده CRM ابری ایجاد و کنترل می‌گردد.

همچنین شرکت‌های ارائه دهنده نسخۀ نرم افزار ابری جهت تضمین به مشتری معمولاً قراردادهای محرمانگی اطلاعات را با مشتری امضا می‌کنند.

6- قابل اتکا بودن

نرم افزار crm ابری

قابل اتکا بودن یکی از وجوه مهم  CRM ابری است. اگر در محل کار برای سرور شما مشکلی پیش بیاید، استفاده از نسخه نصبی CRM امکان پذیر نیست. اما در نسخه ابری نرم‌افزار CRM کاربران تنها لازم است به اینترنت متصل باشند.

با وجود سرورهای پشتیبان، چنانچه در هر یک از سرورهای ارائه‌دهنده سرویس ابری مشکلی پیش بیاید، خیال مشتری راحت است که بی‌وقفه به اطلاعات خود دسترسی دارد.

از نکات دیگری که در این زمینه می‌توان به آن اشاره کرد service uptime guarantees یا تضمین زمان بالا بودن سِرور است که در قرارداد SLA شما با شرکت ارائه دهنده لحاظ می‌شود تا خیال مشتری از بابت کیفیت خدمات دهی راحت باشد.

7- تطبیق پذیری با نیازهای شما

نرم افزار ابری

در نرم افزار CRM ابری شما با نصب یک بخش یا افزونه به CRM خود این امکان را به کاربران خود می‌دهید تا همگی از این بخش یا افزونه استفاده کنند و مانند CRM نصبی لازم نیست هزینه‌ای به ازای هرکاربر خود پرداخت کنید.

در مورد خرید لایسنس نرم‌افزار، بعضی از شرکت ها قابلیت خرید به ازای هر نفر یا امکان تعویض پلن در صورت کاهش کاربران را ارائه می‌دهند.

8- هزینه‌های کمتر

crm ابری

به دلیل بی‌نیازی شما از تیم IT و بهای کمتر ذخیره اطلاعات در سرویس ابری نسبت به روش‌های معمول، هزینه‌های ذخیره اطلاعات شما به مراتب نسبت به نسخه نصبی کاهش پیدا می‌کند.

مقایسه نرم افزار نصبی (On-premise) و نرم افزار ابری CRM

crm ابری و نصبی
نسخه نصبی crm نسخه ابری crm
امنیت احتیاج به سخت‌افزار و تیم IT Back up اطلاعات
آپدیت منظم
قرارداد محرمانگی اطلاعات
SSL Encryption
تجهیزات و تیم نرم افزاری قوی روی سرویس
آپدیت شدن احتیاج به تیم IT با یک کلیک
قابلیت دسترسی فقط در محل کار از هر جایی که اینترنت دارد
سهولت راه‌اندازی زمان‌بر و دارای مقدمات زیاد به سرعت
قابل اتکا بودن متاثر از خطای انسانی مطابق SLA
هزینه ذخیره اطلاعات زیاد به نسبت نسخه نصبی بسیار کمتر
هزینه نرم‌افزار کم متناسب تعداد کاربر

مزایای نسخه ابری CRM شرکت &Bit

1- امنیت بالا

امکانات سخت افزاری و نرم افزاری در زمینۀ امنیت:

امنیت بالای نسخه CRM کلود

در نسخۀ ابری CRM شرکت &Bit از تجهیزات سخت افزاری و یک تیم امنیت نرم افزاری حرفه‌ای برای محافظت در برابر حملات سایبری استفاده شده‌است. همچنین برای تبادل امن اطلاعات می‌توانید از پروتکل SSL استفاده کنید.

علاوه بر این‌ها این امکان برای شما مهیاست تا از اطلاعات خود بک آپ بگیرید و در صورت از بین رفتن اطلاعات آن‌ها را بازگردانی کنید.

 

جلوگیری از درز اطلاعات:

ما در شرکت &Bit جهت جلوگیری از درز داده‌ها علاوه بر بکارگیری سخت افزارها و نرم افزارهای امنیتی، با مشتریان خود قرارداد NDA (حفظ محرمانگی اسرار) امضا می‌کنیم که شرکت را در برابر هرگونه نشت اطلاعاتی که ناشی از قصور شرکت است، پاسخگو خواهد کرد.

2- استفاده آسان در ایران

یکی از مهمترین مشکلات استفاده از نسخۀ ابری CRM شرکت مایکروسافت در ایران تحریم بودن کشور ماست. تحریم بودن کاربران ایرانی موجب می‌شود تا ما نتوانیم از نسخۀ قانونی CRM شرکت مایکروسافت استفاده کنیم.

جهت حل این مشکل ما در شرکت &Bit توانسته‌ایم نرم افزار ابری مایکروسافت را بر روی سرورهای داخلی به مشتریان خود ارائه دهیم. این مزیت علاوه بر ممکن شدن استفاده از این نرم افزار بر بستر ابری موجب می‌شود تا در صورت بسته شدن سرورهای خارجی به علت تحریم، قطعی اینترنت و … شما همچنان به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید.

3- هزینۀ مناسب

مقرون به صرفه بودن نرم افزار crm ابری

چنانچه شما به هر طریقی بتوانید از چنگال تحریم‌ها فرار کنید، باز هم یکی از مهمترین معضلات شما در هنگام استفاده از نسخۀ ابری CRM شرکت مایکروسافت، هزینه‌ی بالای استفاده از این نرم‌افزار است، هزینه استفاده ماهیانه به ازای هر کاربر از 140 دلار شروع می‌شود که برای کاربر ایرانی بسیار هزینۀ گزافیست.

با استفاده از نرم افزار ابری CRM شرکت بیت اند علاوه بر صرفه‌جویی هزینه خرید سِرور و … با هزینه به مراتب کمتری نسبت به مایکروسافت می‌توانید CRM ابری مناسبی تهیه کنید.

ما در شرکت &Bit می‌توانیم بنابر نیاز مشتری سِرور اختصاصی یا اشتراکی را به مشتریان خود ارائه دهیم.

4- فارسی بودن محیط و تاریخ شمسی

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از CRM ابری شرکت &Bit بهره بردن از محیط کاملا فارسی سازی شدۀ نرم افزار CRM است. با استفاده از این نسخه شما قادرید فارسی را به عنوان زبان پایه انتخاب و همچنین از تقویم و تاریخ شمسی استفاده کنید.


5- اتصال آسان به سایر نرم افزارها (Third-party integrations)

همانطور که قبلا گفتیم در CRM ابری به راحتی می‌توانید به سایر نرم افزارها متصل شوید، در اینجا چند نمونه از امکانات CRM ابری شرکت &Bit در حوزه‌های مختلف را شرح می‌دهیم.

شبکه‌های اجتماعی:

با ربات تلگرام بیت اند تلگرام خود را به نرم افزار CRM متصل کرده و می‌توانید از تمامی امکانات این شبکه اجتماعی بر بستر CRM استفاده کنید.

نرم افزار اتصال مایکروسافت داینامیک 365 به ربات تلگرام

ایمیل مارکتینگ:

با استفاده از نرم افزار ایمیل مارکتینگ شما می‌توانید مخاطبان موجود در CRM خود را هدف بازاریابی ایمیلی قرار داده و از امکانات بسیار زیاد این نرم افزار در بازخوردگیری ایمیل ارسال شده بهره‌مند شوید.

سامانه چت آنلاین ( Live Chat):

می‌توانید Live Chat وب سایت خود را به Dynamics 365 متصل کرده و تمامی اطلاعات و سوابق مشتری را بدون نیاز به مراجعه به Dynamics 365 در همان پنجره چت به شما نمایش دهد.همچنین شما می توانید برای اطلاع از اهداف crm به سایت بیت اند مراجعه کنید.

مقایسه هر سه حالت نصبی و ابری و ابری شرکت &Bit

این اعلان را به اشتراک گذارید